Działka a sąsiad

Działka a sąsiad
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wybrałeś działkę? A co z sąsiedztwem?

Wybrałeś, więc już wymarzoną działkę budowlaną, znajduje się ona w szczerym polu, nikt nie będzie ci zawracał głowy, żyć nie umierać!
A czy sprawdziłeś plany developerów odnośnie zabudowy osiedla? Nie? To może się okazać że w przeciągu dwóch lat będziesz mieszkał w centrum przedmieść, gdzie wyjście przed dom w samych bokserkach będzie uważane za skandal obyczajowy ;]

Przy wyborze działki budowlanej oprócz kwestii merytorycznych (takich jak cena, wielkość, umiejscowienie czy stosunki administracyjno-prawne) należy zwrócić uwagę na otoczenie działki. Należy zadać sobie pytanie czy chcemy tworzyć więzi sąsiedzkie, czy wejść już w więzi zawiązane jako ten “nowy”. A może lepiej mieszkać na odludziu, gdzie bez problemu będziemy mogli zorganizować grilla czy ognisko dla przyjaciół.

Kwestia wyboru sąsiedztwa jest kwestią typowo jakościową, która jednak może znacząco się odbić na nasz komfort życia. Pamiętajmy że oglądając działkę możemy się dowiedzieć o planach zabudowy osiedla, lub odwiedzić mieszkających w okolicy ludzi i spytać się jak im się mieszka. Dzięki temu poznamy też naszych przyszłych sąsiadów i będziemy wiedzieli z kim mamy do czynienia (lub z kim do czynienia mieć nie chcemy).

About the author