Wybieramy hosting – wskazówki dla początkujących

Wybieramy hosting – wskazówki dla początkujących
1 vote, 5.00 avg. rating (99% score)

Wybieramy hosting – wskazówki dla początkujących

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z tworzeniem stron z czasem dowiaduje się, że do zaprezentowania swojej strony światu potrzebny będzie mu hosting. W zależności od tego, jakiego typu stronę uruchamiamy wartoz nać podstawowe zagadnienia, które pomogą w wyborze hostingu odpowiedniego dla strony.

Typy hostingów można podzielić według własnego uznania, jednak jest kilka charakterystycznych i wartych opisania możliwości, które przydadzą się w konkretnych sytuacjach. Usługi darmowe to opcja dla użytkowników początkujących. Do wielu hostingów można podpiąć swoją domenę, co pozwala na przeniesienie swojej strony w całości. Kolejnym typem jest tani hosting. Taka usługa najczęściej kierowana jest do osób myślących o instalacji stron firmowych, blogów oraz innych mniej wymagających stron. Dla poważnych projektów najlepsze są hostingi dedykowane. Mowa tutaj o dużych portalach i forach, hostingach zdjęć, serwisach z muzyką, plikami do pobrania i filmami wideo. Jeżeli zaś myślisz o pozycjonowaniu swojej strony wybierz hosting SEO. Dzięki tej ofercie dostaniesz do wykorzystania dodatkowe adresy IP. Pozycjonerzy wykorzystują taki hosting do swojego zaplecza pozycjonerskiego.

Kiedy juz określisz typ hostingu zwróć uwagę na parametry oraz ceny poszczególnych ofert. Czasem za mniejszą cenę otrzymasz lepszą usługęi nie ma tutaj żadnej reguły. Zanim się zdecydujesz popytaj na forach ohostingu, poszukaj opinii w Internecie a na pewno będzie mniej nerwów. Zwróć koniecznie uwagę na: ilość miejsca oraz transfer miesięczny, ilość baz danych oraz wielkość maksymalną dla każdej bazy, ilość domen, jakie można podpiąć oraz obciążenie serwera. Upewnij się, że hosting obsługuje PHP i inne potrzebne języki oskryptowania, sprawdź czy obsługuje bazy MySQL oraz SQLite, czasem możesz potrzebować zadań crontab, Zend Encoder oraz Ion Cube. Jeżeli hosting posiada okres testowy to sprawdź jak działa twoja strona i dopiero potem zapłać za usługę. Dzięki temu zawsze możesz zrezygnować, jeżel będzie to konieczne.

To tylko kilka wskazówek i informacji, ale dla użytkownika początkującegoz pewnością, będą one przydatne. Tak naprawdę to od ciebie zależy, czy będziesz zadowolony z hostingu, jaki wybierzesz. Powodzenia.

About the author