Wybór okien do domu

Wybór okien do domu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Producenci okien z PCV (powszechnie nazywanych plastikowymi) zachwalają ich super szczelność. Ale czy faktycznie jest co zachwalać? Szczelne okna w prawdzie gwarantują, że z domu przez nie ucieknie minimalna ilość ciepła, jednak ograniczają wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem domu a światem zewnętrznym.

Sytuacja taka sprawia, iż może dojść do zawilgocenia domu od środka, przez co zaczną powstawać zacieki na ścianach lub nawet rozmnażać się pleśnie. Pierwszym sygnałem gromadzącej się w domu wilgoci jest para wodna (występująca głównie nad ranem) skraplająca się na szybach.

Obecnie tradycyjne szczelne okna są zastępowane oknami z tzw. mikroszczeliną. Po uchyleniu klamki pod kątem 45% okno pozostaje zamknięte, lecz pojawia się szczelina umożliwiająca ruch powietrza. Jeżeli jednak nie posiadamy okien z mikroszczeliną to rozwiązaniem może okazać się wycięcie kawałka uszczelki w górnej części okna (pracę taką możemy zlecić firmie, w której okna zakupiliśmy). Musimy tylko pamiętać, iż ten sposób nie pozwala na sterowanie szczelnością okna.

Najdroższym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnych okien drewnianych, które gwarantują wysokie wrażenia estetyczne, dobrą termoizolację oraz bardzo dobry cyrkulację powietrza.

About the author